Kampus bistro – Hradec Králové

kampus_logo_bg_bile

Bezpečnostní řešení
v populárním hradeckém
bistru

Zadání

V našem bistru potřebujeme kamerový dohled se záznamem pro kontrolu našich zaměstnanců a jako prevenci či důkazní materiál v případě krádeže nebo vandalismu. Bistro musí být také zabezpečeno alarmem.

Vít Čáslavka

/ Provozovatel objektu – PK2 group spol. s r.o
Snídaně od brzkého rána, svačiny, lehké obědy a večerní posezení u drinku, takhle si lze představit hradecké KAMPUS Bistro. Ráno vás probudí kávou z lokální pražírny, v poledne osvěží čerstvý salát a večer vás naladí dobře namíchaný drink, víno nebo pivo. Odreagovat se můžete na letní terase ve stínu stromů.

Podmínky

Naše řešení

Kamerový dohled se záznamem v interiéru bistra a na zahrádce.
Obě místnosti restaurace jsme osadili bezpečnostními kamerami s vysokým rozlišením videa. V prostoru jsou umístěny tak, že nenarušují propracovaný designový koncept podniku, a přesto prakticky nemají tzv. slepý úhel. Na zahrádku jsme umístili kameru se 180° úhlem záběru. Pokrývá tedy zahrádku, ale také veškerý přilehlý zatravněný prostor. Kamerový systém také pořizuje videozáznam.
Zabezpečení objektu proti vniknutí nebo vandalismu v době, kdy je uzavřen.
Interiér podniku jsme vybavili také pohybovými a jinými detektory, které rozeznají vstup a pohyb neoprávněné osoby. Celý EZS systém je napojený na PCO (bezpečnostní agenturu). V případě poplachu se tedy nejen rozezní velmi hlasitá siréna, ale dojde také k okamžitému výjezdu zásahového vozidla a upozornění majitele objektu.
Kontrola docházky zaměstnanců a vzdálený přístup ke kamerovému dohledu.
Provozovateli objektu jsme do mobilního telefonu a počítače nainstalovali aplikaci, přes kterou může v reálném čase sledovat záběry z kamer a také zpětný videozáznam. Tuto možnost má z jakéhokoliv místa na světě, kde se vyskytuje internetové připojení. Stejně tak díky záznamu, mimo jiné, ví zda zaměstnanci ráno otevírají restauraci včas.

Výsledek:

Provozovatel bistra má díky CCTV bezpečnostnímu kamerovému systému neustále přehled, co se děje v jeho podniku. Také může v noci v klidu spát, protože ví, že v případě vloupání nebo vandalismu bude upozorněn a situaci vyřeší zásahová jednotka bezpečnostní agentury.