Restaurace Šalanda Hradec Králové

salanda_logo_bg_bile

Revitalizace sítě
v oblíbené hradecké
restauraci

Zadání

IT infrastruktura v naší restauraci byla historicky mnohokrát předělávána. Máme pomalé připojení k internetu, sekají se nám pokladny a celé to nevypadá dobře esteticky. Kabeláž a krabičky se válí pod stolem v kanceláři a přestal fungovat starý kamerový systém.

Tomáš Kolařík

/ Provozovatel restaurace – BR2GROUP s.r.o.
Restauraci Šalanda v Hradci Králové najdete ve Střelecké ulici nedaleko pěší zóny. Hosté zde mají k dispozici 154 míst v restauraci a 24 míst v pivnici. V letních měsících je otevřená také zahrádka. V nabídce nechybí tradiční česká kuchyně rozšířená o polední menu a čepovány jsou produkty značky Krušovice.

Podmínky

Naše řešení

Pokusit se zlepšit kvalitu internetového připojení.
Internetové připojení restaurace využívá od hradeckého spolku hkfree.org, z.s. jehož členům naše společnost poskytuje externí technickou podporu. V tomto případě to přišlo vhod, neboť jsme díky tomu mohli situaci ihned řešit. Provedli jsme výměnu antény za moderní typ a připojení do sítě vyladili. Díky tomu má nyní restaurace několikanásobnou rychlost připojení a vysokou stabilitu.
Oprava nefunkčního starého bezpečnostního kamerového systému.
Restaurace má CCTV (bezpečnostní kamerový systém) postavený na americké značce Ubiquiti, kterou také využíváme při instalacích. Použité kamery a záznamová jednotka patří mezi starší modely a slouží už mnoho let. Nicméně kvalita té technologie je stále dobrá, a proto jsme se i kvůli rozpočtu rozhodli řešení neměnit a raději jej opravit. V záznamovém zařízení, které celý systém řídí, odešel pevný disk. Ten jsme tedy vyměnili, opětovně nainstalovali obslužný software a vše nastavili. Životnost kamerového systému jsme tak prodloužili o dalších x let.
Zrychlení a údržba starých dotykových pokladen.
Pokladny, které denně využívá obsluha restaurace, jsou prý pomalé a zřejmě odchází. Po provedené diagnostice jsme opět diagnostikovali dosluhující pevné disky. Ty jsme tedy vyměnili a přeinstalovali operační systémy, následně znovu zavedli pokladní systémy. Rovnou jsme provedli i HW čištění vnitřku pokladen. Pokladny jsou nyní svižné a minimalizovali jsme riziko jejich nečekaného zkolabování.
Kompletní revitalizace datové sítě.
Datová síť restaurace se skládala z několika starých switchů a routerů. Většina zařízení ležela v kanceláři pod stolem ve změti kabeláže. Tuto situaci jsme napravili dodáním výkonného profesionálního routeru, který celou síť řídí a jeho osazení do racku, který jsme umístili na stěnu v kanceláři. Také jsme upravili kabeláž. Vše je nyní schované na jednom místě a popsáno v dokumentaci, díky které budeme v budoucnu schopni rychleji reagovat na případné problémy.

Výsledek:

V restauraci jsme opravili CCTV (bezpečnostní kamerový systém), dotykové pokladny, zrychlili internetové připojení, a také celkově uklidili a upgradovali IT infrastrukturu. V tomto ohledu by teď mělo vše fungovat bez problému a kdyby k nějakému snad přeci jen došlo, jsme schopni ho rychle a efektivně řešit, třeba i díky vzdálenému dohledu nad sítí.